PR, reklam hizmetlerindeki en önemli konudur ve bizde Pinek Medya olarak müşterilerimize PR danışmanlık hizmeti sunuyoruz. PR danışmanlık sayesinde markanızın çok hızlı bir şekilde büyümesine destek oluyoruz. Peki nedir bu PR?

Herhangi bir markanın bütün ticari ilişkilerini, pazarlama stratejilerini ve müşteri ilişkilerini yakından inceler. Çalışmakta olduğu firmayı yakından tanır ve planını bu doğrultuda gerçekleştirir. İhtiyaç olan alt zemini düzenler ve ileri bir seviyeye taşımak için çalışmalarda bulunur. Hızla gelişen teknoloji ile entegre çalışarak markaların ihtiyaç duyduğu her türlü iş birliğini titizlikle takip eder. Markaların pazarlama, halkla ilişkiler ve reklam alanlarını birbirine bağlayarak müşteri odaklı çalışma yapar.

PR, Müşteri ile olan iletişimin bütünüdür!

Pazarlama, medya ve insan ilişkileri üzerinde çalışır. Doğru hizmet alabilmek için şirket portföyüne en uygun danışmanlık seçilmelidir. İşlerin kısa sürede sonuca bağlanması açısından doğru ajans seçimi önemlidir. Pr danışmanlığı ile sistemli bir çalışma yürütür. Markalaşma sürecinde pazarlama ve halkla ilişkilerin birlikte çalışması gerekmektedir. Çalışan ve kurum arasındaki iletişimi kuvvetlendirirken aynı zamanda işteki verimliliği arttırır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşteri potansiyelini maksimuma ulaştırır. PR Danışmanlık Bursa bu konuda yeterli donanıma sahiptir.

PR Nedir?

Halka ilişkiler çalışmalarında genellikle kurumlar, kamu yararını göz önünde bulundurarak çalışmalarını devam ettirmektedir. İngilizce anlamı Public Relations olan Halkla ilişkilerin dilimizdeki kısaltması PR olarak bilinmektedir. Halkla ilişkilerin tanıma ve tanıtma olarak ikiye önemli evresi bulunmaktadır.

  • Tanıtma; Halkla ilişkilerin önemli evresi olarak bilinen tanıtma. Çalışma yürütülen kuruma ait yapıyı ve kurum özelliklerinin halka tanıtıldığı sürece verilen isimdir.
  • Tanıma; Halkla ilişkilerde tanıma evresi, halkın istek ve arzularını öğrenme işlevinin güdüldüğü süreçtir.

İyi bir PR çalışması nasıl yapılmalıdır?

  • Yapılan çalışmanın kapsayıcı ve mesajları doğru ileten bir dille yapılması gerekmektedir.
  • Milli ve dini bayramlar, özel günler gibi toplumun her kesiminde karşılık bulan dönemlerde, marka imajını ve bilinirliğini güçlendiren PR çalışmaları yapılmalıdır.
  • Sosyal medya araçları iyi, etkili ve doğru kullanılmalıdır.
  • Halka ilişkiler çalışmalarını yürüten kişi ya da ekipler gündemi takip etmeli, bilgi ve becerilerini güncellemeli ve güçlü ifadeler kullanmalıdır.
  • Basın yayın organları vasıtası ile yapılan çalışmalar dönemsel olarak tüketicilerle paylaşılmalıdır. Ve şeffaf yönetim anlayışı benimsenmelidir.
  • Kriz yönetimi konusuna önem verilmeli olası riskli durumlarda, sorumluluk alan ve güven veren açıklamalar yapılmalıdır.
  • Eğitim, sağlık, dayanışma gibi toplumun her kesimini ilgilendiren ve her kesimden destek bulan projeler üretilmelidir. Uzun soluklu olarak yürütülmelidir. Ve bu alanlarda yapılan çalışmalar periyodik olarak kamuoyuyla paylaşılmalıdır.